ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

מה עושה בודק שכר

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

התפקיד של בודק שכר הוא לדאוג לכך כי השכר של כל עובד יינתן במלואו ויתקיימו כל החוקים הדורשים הפרשת כספים לפנסיה עבור העובד וכל מה שקבוע בחוק, קראו גם באתר https://www.cbs.co.il בנושא הזה.

בהרבה מקומות עבודה ההפקרות שולטת והמעסיקים משלמים כראות עיניהם, הם לא תמיד 'זוכרים' להפריש את הכסף עבור העובדים ולמעשה העובדים עשויים להפסיד הרבה מאוד בהצטברות של זמן.

כאן חשוב דבר ראשון לדעת כי כל עובד זכאי לקבל את השכר המגיע לו על פי חוק גם אם בעל פה סוכמו איתו דברים אחרים. הדבר מעוגן על חוק והוא מחייב כל בעל עסק באשר הוא.

עובדים מתלוננים

דבר שקורה לא פעם, זה שעובדים מתלוננים על הפרות בתן השכר שלהם כאשר זה לא ניתן להם בהתאם לחוק ולדרישות שהוא מציב.

זה יכול להיות גם הפרה בהפרשות לפסיה כאשר אלה אינן מועברות כסדרן. גם כאן יש מקום לתלונות של עובדים שאכן מגיעים.

אז מה קורה עם התלונות הללו? אלה מגיעות אל משרד העבודה ולעיתים גם המסד לביטוח לאומי. או אז משוגרת התראה אל בית העסק ואל מנהל השכר כאשר הוא אמור להציג את העובדות במלואן כפי שהן מתוך נקודת מבטו.

בודק שכר נכנס לתמונה

על פי רוב, אם מתקבלת תלונה כלשהי , נשלחת התראה אל מנהל העבודה כאשר יש לו את הזמן לבדוק ולברר את הנושא מנקודת מבטו. הוא אמור לפנות אל בודק שכר על מנת שהוא יברר את הנושא ויכין את הפרוטוקול בצורה חוקית. בודק השכר הוא זה שיברר את כל הנושא ויוכל לפעול לטובת שני הצדדים. הן לטובת העובד שיתחיל לקבל את כל השכר שמגיע לו והן לטובת המעסיק שיוכל להוכיח ניקיון כפיים ופעילות חוקית ותקינה.

קראו גם על דוח תקופתי של בודק שכר מוסמך

 

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

קורס עזרה ראשונה בית ברל

עזרה ראשונה חשובה מבחינות רבות. כדי לתת עזרה לאדם פצוע או חולה אקראי, חשוב לדעת לפחות קצת בתחום הרפואי, כך שתוכלו להציל חיים ממש. בית

קרא עוד »
הלוואה בערבות המדינה

יתרונות של הלוואה בערבות המדינה

המדינה החליטה לאחרונה על קרן הלוואות ייעודית (הלוואות בערבות המדינה) שעיקרה; סיוע לעסקים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיים עקב משבר הקורנה. למה קרן זו הינה כלי מימוני

קרא עוד »
עבודות למטפלות זרות בישראל

עבודות למטפלות זרות בישראל

זה לא סוד שרוב רובם של המטפלים הסיעודיים מגיעים אלינו לארץ ממדינות זרות. זה כבר לא מראה מוזר לראות קשיש ישראלי מלווה במטפל תאילנדי, מולדובי

קרא עוד »