ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

חינוך פיננסי לתקציב משפחתי מאוזן – כך תעשו זאת נכון

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

כאשר רוצים לאזן את המצב הפיננסי ולחיות בצורה נכונה עם תקציב משפחתי מאוזן חשוב לערב בנושא את כל בני הבית החיים בו. כולם שותפים להוצאות ובדרך כלל ההוצאות עצמן נופלות על ההורים ולכן זוהי גם האחראיות של ההורים לרכז את בני הבית וביחד לייצר אורח חיים שלא פוגע באיכות החיים של בני המשפחה ולחנך את הילדים להתנהלות פיננסית נכונה ומאוזנת תוך שאתם משמשים דוגמה.

הביאו לידי מודעות כל בני המשפחה את הנושא הפיננסי:

ראשית חשוב לחנך את הילדים ולהשקיע בהשכלה הפיננסית שלהם. לא מלמדים את זה בבית הספר ולכן חשוב שחינוך פיננסי נכון יתחיל מהבית. החל מדמי כיס ולימוד הילדים לחסוך ולהישאר במגבלת התקציב שלהם ועד לישיבה משפחתית מסודרת, מעבר על הוצאות הבית והסבר לילדים על התנהלות נכונה עם הוצאות הבית.

בצעו צעדים להפחתת הוצאות מיותרות והראו דוגמה לילדים:

בדקו היכן תוכלו לחסוך בעלויות, דרשו מכל בני הבית להשתתף ושמשו דוגמה לילדים. כך למשל: כאשר יוצאים מהחדר יש לסגור את האור כדי לחסוך בחשמל. כנ"ל לגבי סגירת המיקרוגל עם סיום השימוש והדלקת המזגן על X מעלות שיהיה אידיאלי מבחינת צריכת החשמל. ניתן לחסוך בהוצאות רבות נוספות.

רוצים ללמוד על השקעות? בקרו באתר >>>

היעזרו בכלים טכנולוגיים לניהול תקציב משפחתי נכון:

היעזרו בתוכנת אקסל או תוכנה דיגיטלית לניהול חשבונות הבית. נהלו רשימה מפורטת של ההוצאות השוטפות, הקבועות והמשתנות, לצד ההכנסות. בדקו היכן ניתן לצמצם, כיצד ניתן להגדיל הכנסות ועוד. עם רשימה ומבט מאקרו על הכול מלמעלה יהיה לכם קל יותר לנהל את התקציב המשפחתי.

השתדלו תמיד להיות ברווח:

אל תשאפו לנהל אורח חיים שבו אתם מוציאים בהתאם למה שאתם מכניסים אלא שאפו תמיד להיות ברווח. 

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו