ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

איך לחשב את החזר המשכנתא שלכם לבד

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

החזר משכנתא הוא לא דבר פשוט. אנשים רבים לוקחים משכנתא בסכומים גבוהים ממה שהם באמת יכולים לעמוד בהם ולצורך כך, רצינו ליידע אתכם שישנה אפשרות לחשב את החזר המשכנתא בצורה נכונה ומותאמת לשיקולים הכספיים שלכם.

איך לחשב את החזר המשכנתא שלכם לבד 

עבור רבים ממיליוני בעלי בתים בעולם, נושא המשכנתא, התשלום החודשי כולל גם ביטוח משכנתא פרטי, ביטוח בעלי בתים וארנונה, הו נושא מורכב שרבים לא תמיד לוקחים בשיא הרצינות. לפני שאתם רוכשים בית, כדאי מאוד לעשות בדיקה פשוטה האם אתם מסוגלים לעמוד בהתחייבות שלכם.

ניתן לאמוד את סך התשלום החודשי שלכם על החזר המשכנתא באמצעות נוסחה סטנדרטית, אך לעתים קרובות, קל יותר להשתמש במחשבון מקוון (הכירו מחשבון משכנתא אונליין מומלץ). כך או כך, הנה מה שתצטרכו:

כיצד מחשבים תשלום משכנתא:

קבעו את קרן המשכנתא שלכם 

סכום ההלוואה הראשוני מכונה קרן המשכנתא. לדוגמא, מישהו עם 100,000 ₪ במזומן, יכול לשלם מקדמה של 20% על בית של 500,000 ₪, אך יצטרך ללוות 400,000 ₪ מהבנק, כדי להשלים את הרכישה. בכל תשלום משכנתא חודשי יופחת הקרן, אך יתווספו ריביות.

חשבו את הריבית החודשית 

שיעור הריבית הוא למעשה העמלה שהבנק גובה ממכם בכדי ללוות כסף, המתבטאת באחוזים. בדרך כלל, רוכשים עם ציון אשראי גבוה, יבטיח ריבית נמוכה יותר – הסיכון להלוות לאותו כסף הוא נמוך יותר מאשר למי שהיה עם אשראי שלילי.

אם ברצונכם לבצע את חישוב תשלום המשכנתא החודשית, תזדקקו לריבית החודשית – פשוט חלקו את הריבית השנתית ב- 12 (מספר החודשים בשנה). לדוגמא, אם הריבית השנתית היא 4%, הריבית החודשית תהיה 0.33% (0.04 / 12 = 0.0033).

חשבו את מספר התשלומים 

המונח הנפוץ ביותר למשכנתא בריבית קבועה הוא 30 שנה או 15 שנים. כדי לקבל את מספר התשלומים החודשיים שאתם צפויים לשלם, הכפילו את מספר השנים ב- 12 (מספר חודשים בשנה).

משכנתא ל -30 שנה, תדרוש 360 תשלומים חודשיים, ואילו משכנתא ל -15 שנים, תדרוש בדיוק מחצית.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

קורס עזרה ראשונה בית ברל

עזרה ראשונה חשובה מבחינות רבות. כדי לתת עזרה לאדם פצוע או חולה אקראי, חשוב לדעת לפחות קצת בתחום הרפואי, כך שתוכלו להציל חיים ממש. בית

קרא עוד »
הלוואה בערבות המדינה

יתרונות של הלוואה בערבות המדינה

המדינה החליטה לאחרונה על קרן הלוואות ייעודית (הלוואות בערבות המדינה) שעיקרה; סיוע לעסקים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיים עקב משבר הקורנה. למה קרן זו הינה כלי מימוני

קרא עוד »
עבודות למטפלות זרות בישראל

עבודות למטפלות זרות בישראל

זה לא סוד שרוב רובם של המטפלים הסיעודיים מגיעים אלינו לארץ ממדינות זרות. זה כבר לא מראה מוזר לראות קשיש ישראלי מלווה במטפל תאילנדי, מולדובי

קרא עוד »