ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

באילו מקרים נצטרך חותמת אפוסטיל?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

ישנם לא מעט מקרים בהם נדרש בחותמת של אפוסטיל. את החותמת הזו רק משרד החוץ או משרד המשפטים יכולים להעניק לנו והיא נועדה כדי לאמת מסמכים שונים, לרבות מסמכים שהונפקו על ידי רשויות שונות של המדינה. אישור המסמכים מגיע בדמוי חותמת עליהם המאשרת את מהימנות המסמכים והנוטריון החתום על המסמכים.

מהי חותמת אפוסטיל?

חותמת אפוסטיל מקורה בשנת 1961 באמנת האג. על אמנה זו חתומות 118 מדינות שאימצו את האמנה ובה מנוסח בין היתר, על הסדרת הליך אישור של מסמכים נוטריונים וכבילותם במדינות זרות. האמנה מבטלת את הצורך בתעודות חוץ ציבוריות ומאפשרת את ההכרה במסמכים הללו ובנוטריון החתום עליה.

מי מוסמך להעניק חותמת אפוסטיל?

את חותמת האפוסטיל יכולים לתת משרד החוץ או משרד המשפטים ואנשים שהוסמכו מטעמם לבצע את הבדיקות הנדרשות. בודקים את מהימנות המסמכים ובמקביל גם את עורך הדין/הנוטריון החתום על המסמכים שהוא אכן נוטריון מוסמך המאושר לחתום על המסמכים כנוטריון. בין המסמכים השונים הנדרשים בדרך כלל בחותמת אפוסטיל אלו הם אישורים רפואיים, מסמכי זהות מדיניים, תעודות לידה, אישורי אימוץ ואפילו תרגום תעודות לימוד והכשרות מקצועיות.

מתי אנו עשויים להצטרך את החותמת?

  • כאשר אנו רוצים לקבל טיפול רפואי בחו"ל – לפני קבלת טיפול רפואי בחו"ל תצטרכו להוציא, לתרגם, להחתים ולהציג תיק רפואי עם ההיסטוריה הרפואית שלכם.
  • לצרכים משפטיים בחו"ל – אם חס וחלילה אתם עומדים למשפט או נדרשים על ידי רשויות החוק המקומיות להציג מסמכי זיהוי מסוימים.
  • להתקבל לעבודה/לימודים בחו"ל – המצריכים אישורים על הסמכות מקצועיות או תארים שלמדתם במקומות מוסמכים בישראל.

לסיכום, החתמה של המסמכים באמצעות חותמת אפוסטיל יכולה להקל עליכם בהרבה מקרים ומובנים שונים. כל שאתם צריכים הוא ליצור עמנו קשר באתר או בטלפון ונדריך אתכם בתהליך.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

איך להעביר את זמן הטיסה לדובאי

סגרתם לאחרונה חופשה בדובאי? החלטה מצוינת! זו הזדמנות נהדרת עבורכם להיחשף לתרבות הייחודית של תושבי דובאי, שרובם נהנים בכל יום מאורח חיים ססגוני, מעניין וכמובן

קרא עוד »