ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

אילו סוגי נמלים קיימות היום בישראל?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

בישראל קיים מגוון גדול של כמאתיים וחמישים סוגי נמלים, קראו בהרחבה. קשה להבדיל בין הזנים השונים שלהם אך אפשר לבודד שלושה סוגים שהם הנפוצים ביותר בארץ. 

נמלת קציר שחורה

נמלה זו נראית במקומות רבם בארץ כיוון שהיא הנפוצה ביותר מבין הזנים השונים הקיימים בישראל. היא כולה בצבע שחור ואורכה משתנה והוא נע בין 10-4 מילימטרים.

להבדיל מזנים אחרים, נמלה זו היא בעלת ראש רחב יותר מרוחבו של גופה והיא פעילה בעיקר בעונה החמה. בשאר ימי השנה היא במנוחה בתוך הקן הקבוע המשרת אותה לאורך שנים, שהיא וחברותיה בנו מגרגרי החול וניזונה מפירות וזרעים שאחסנה בקיץ לטובת החורף.

האצנית הצהובה

נמלה זו היא בעלת תנועתיות מהירה, היא זזה מנקודה לנקודה במהירות ומזיזה את כל גופה ולכן מזכירה אצניות ומכאן שמה המיוחד.

היא נחשבת לפולשנית מאד בזכות רגליה הארוכות והמחושים הארוכים המאפשרים לה לפעול בשליטה ובקשיחות האופיינית להן. כל אחת מהנמלות הפוריות הללו, משריצה כמות גדולה מאד של נמלים שהם דור ההמשך שלה ולכן ההתרבות היא מהירה מאד. 

נמלת האש

מדובר בנמלה שעוקצת והעקיצה שלה היא כואבת ומזכירה לאדם הנעקץ, כוויה מחומר חם. נמלה זו קיימת בכמה גדלים, הן קטנות מאד באורך של כמילימטר וחצי והן ארוכות יותר שמגיעות עד שישה מילימטרים. נראות הבטן שלהן היא בצבע כהה לעומת הראש שלהן שהוא בגוון חום או נחושת. 

הימצאותן בישראל החלה רק משנת 2005 , אך מאז הן התפשטו באזורים שונים ואפשר לראות אותן במקומות רבים ברחבי הארץ. 

הדברה נגד נמלים 

הדברה ירוקה נגד נמלים בבית ובגינה מתבצעת בדרך כלל על ידי חומרי הדברה רעילים, אשר מרוססים על ידי מדביר מקצועי.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

איך להעביר את זמן הטיסה לדובאי

סגרתם לאחרונה חופשה בדובאי? החלטה מצוינת! זו הזדמנות נהדרת עבורכם להיחשף לתרבות הייחודית של תושבי דובאי, שרובם נהנים בכל יום מאורח חיים ססגוני, מעניין וכמובן

קרא עוד »