ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

מס שבח – מה חשוב להכיר?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

עומדים למכור דירה? ובכן, מעבר לשלל הסידורים והדברים שיש לבצע, רצוי שתלמדו על המס שתצטרכו לשלם בעת המכירה, מס שבח שמו.

נדל"ן ונגזרותיו

עסקאות נדל"ן הן תמיד דבר מסובך ומורכב. זה נובע מהעובדה שאנחנו צריכים לשלם לא מעט מסים ותשלומים שונים לא רק על הנכס שאנחנו רוכשים, אלא על עצם העסקה שאנחנו מבצעים, בין אם אנחנו המוכרים או הרוכשים. כאן תוכלו לקבל מידע מקיף על מס שבח, אחד המסים שנדרשים לשלם כאשר מוכרים נכס.

מס שבח, זה מס שהמדינה מחייבת אותנו לשלם על הרווח שאנחנו עושים בעקבות מכירת דירה. כפי שאנחנו יודעים, כל דירה כמעט, נמכרת מעל הערך אשר שילמנו עליה. זה נובע מהעובדה שנדל"ן, להבדיל מכלי רכב, הערך שלהם עולה עם הזמן ברוב המקרים, לכן אנחנו יוצרים רווח והמדינה רוצה לקבל נתח מסוים ממנו.

מה זה מס שבח ואיך מחשבים אותו?

מס שבח מבוסס על הרעיון, שאם אנחנו מוכרים דירה אז אנחנו עושים עליה רווח בזכות העובדה שהתנאים השתנו, המצב השתפר, לא בזכות העובדה שיצרנו משהו בהכרח ולכן אנחנו נדרשים על כך מס למדינה. צריך לומר עד לפני מספר שנים, כל מי שהיה מוכר דירה אחרי 4 שנים שהוא מכר את הדירה הקודמת, הרי שהוא נהנה מפטור בתשלום מס שבח. היום לעומת זאת, גם אם מכרנו דירה אחרי שעברו 4 שנים מהמכירה הקודמת, אזי שאנחנו נדרשים לשלם 25 אחוז מס על הדירה שאנחנו מוכרים. הפטור עדיין קיים, אם מדובר על דירה יחידה בתנאי שהחזקנו אותה במשך 18 חודש לפחות.

צריך להודות, החישובים עבור תשלום מס שבח הם לא פשוטים, לשם כך רצוי להיעזר באנשי מקצוע, רואי חשבון, יועצי מס, אנשים שמבינים ומכירים את הנושא היטב. כך נדע כמה עלינו לשלם בצורה מדויקת.

בכל מקרה, בשביל לדעת האם באמת אנחנו נדרשים לשלם מס, עלינו להזמין איש מקצוע בשביל לבחון האם הייתה השבחה של הדירה, קרי האם אנחנו יכולים לייצר ממנה רווח, אשר נקבע כהפרש בין המחיר ששילמנו עבור הדירה לבין המחיר שאנחנו מבקשים עבורה, וכל זה כמובן צמוד למדד ובקיזוז הוצאות רכישה והשבחה והוצאות אחרות.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו