סופטבנק משקיעה מיליונים בסטארטאפ של מתי כוכבי

מתי כוכבי

הרבה פעמים אנחנו קוראים באינטרנט או שומעים בחדשות, על חברות בינלאומיות גדולות, חברות אחזקות, בתי השקעות, אשר בוחרים להשקיע סכומי כסף גדולים בחברות ישראליות, סטארטאפים אשר מציעים מוצרים ייחודים שהם פיתחו ומתמחים בכך. 

עבור האדם הממוצע, מה שחשוב זו השורה התחתונה, כלומר, עצם זה שחברה בינלאומית גדולה בוחרת להשקיע בחברה ישראלית ולא פעם בסכומים של עשרות ומאות מיליוני דולרים, זה מה שחשוב, זה העיקר. זה בעצם מקור הגאווה עבורנו כישראלים. אך עלינו לחשוב מעבר לכך, על כל הדרך שעברו בעלי החברה והעובדים, עד לנקודה בה החליטו להשקיע במוצר ובחברה שלהם. 

ניקח למשל את הסטארטאפ של מתי כוכבי, אשר פיתח מוצר מקורי שמטרתו לשדר מידע בזמן אמת באירועי ספורט ומוזיקה. מרכז החברה אומנם בניו יורק, אך היא מעסיקה 50 עובדים בישראל, וזו חברה ישראלית לכל דבר. לפני מספר שנים, החליטה חברת האחזקות הגדולה סופטבנק להשקיע בה 35 מיליון דולר. זו השקעה משמעותית בכל קנה מידה. 

איך אנחנו צריכים להתייחס להשקעות כאלה

ראשית, אנחנו צריכים להבין, שכל השקעה כמו בסטארטאפ של מתי כוכבי, מלמדת על כך שיש מישהו שמאמין במוצר, מאמין בחברה, ובטוח שמדובר במוצר לא רק מקורי אלא גם איכותי שיכול לייצר רווחים משמעותיים, מכן שגם יש בו תועלות רבות. 

שנית, זה מלמד שהחברה עבדה נכון, לא רק מבחינה טכנולוגית אלא גם מבחינות אחרות. אחרת היא לא היתה עולה על הראדר של המשקיעים. הם הרי מחפשים היכן להשקיע, וסביר להניח שעומדות לרשותם לא מעט אפשרויות. 

שלישית, מותר להניח, שהמוצר הסופי נוצר אחרי הרבה מאוד תכנון, הרבה מאוד השקעה וחשיבה. עצם זה שיש מי שבחר להשקיע בו כסף, מלמד שכנראה כל התהליך נעשה בצורה נכונה. 

ארבע, אנחנו יכולים להניח גם, שאם יש כזו השקעה במוצר, כזו השקעה בחברה, אז מדובר על חברה עם עובדים מאוד משמעותיים, רציניים ואיכותיים, אשר סביר להניח ייקחו את המוצר הלאה. 

לסיכום, אם אנחנו בוחנים את השורה התחתונה, עלינו להסתכל לא רק על סכום ההשקעה אלא על כל פרט ופרט בה. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניהול עובדים על ידי קופה רושמת
מומלץ למצוא את הדרך הפשוטה והיעילה ביותר לניהול העובדים שלכם, כך תוכלו לחסוך זמן רב ולהימנע מסיבוכים...
קרא עוד »
דצמ 29, 2019
כורסאות מסאז' – האם זה בריא?
אם הלכתם לחנות ספות ומערכות ישיבה, בוודאי שמתם לב לבייבי החדש, כורסאות מסאז' עם תג מחיר לא נמוך,...
קרא עוד »
אוג 12, 2021
עומד בפני פשיטת רגל? אולי זו הדרך היחידה שלך לקבל את החיים שלך מחדש
יוסי היה מנהל חנות מתנות בצפון הארץ. הקניון בו הוא שכר מקום לא דרש ממנו שכירות גבוהה בשל ירידה בכמות...
קרא עוד »
דצמ 10, 2020