ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

מס שבח מקרקעין – כך תשלמו פחות!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

מס שבח משולם על קרקעות שהעירייה או הממשלה פתחו סביבם את כל מה שצריך כדי להעלות את ערך המקום ואת הבית עצמו. מס שבח הוא מס חובה. בעלי קרקעות רבים לא ממש יודעים את הזכויות שלהם וכך מפסידים כספים רבים בתשלום מס השבח שלהם.

 

מס שבח מקרקעין – כך תשלמו פחות!

מיסים על רווחי הון יכולים לחול על השקעות, כגון מניות או אג"ח, ונכסים מוחשיים כמו מכוניות, סירות ונדל"ן. מס שבח מקרקעין הוא בדיוק כמו תשלום מס על כל דבר אחר שאנו משתמשים בו בחסות המדינה.

לדוגמה, אם קניתם בית לפני עשר שנים תמורת 1000000 ₪ ומכרתם אותו היום תמורת 1500000 ₪, הייתם מרוויח 500000 ₪. 500 אלף מהסכום לא חייב להיות ממוסה אך חלק ממנו בהחלט יכול להעיב על החגיגה שכן עליו כן תצטרכו לשלם מס.

 

מס רווחי הון על מגורים ראשוניים

אם אתם מוכרים את הבית העיקרי שלכם, הוא יכול להיות זכאי לטיפול מיוחד, גם אם המכירה תיתן לכם רווח בן שש ספרות. עם זאת, זה לא כל כך פשוט כמו מכירת בית בו אתם גרים. כדי לקבל את ההדרה וההשבחה של מגורים ראשוניים, אתם צריכים לעמוד בשני תנאים:

 

  • אתם צריכים להיות בעלים של הבית לפחות שנתיים מתוך חמש השנים הקודמות.
  • אתם צריכים לגור בבית כבית המגורים העיקרי שלכם לפחות שנתיים מחמש השנים הקודמות.

 

לא בהכרח צריך לעמוד בתנאים אלה במהלך אותן שנתיים, אך המפתח העיקרי הוא שיש דרישת זמן לשנתיים במינימום ואתם יכולים להשתמש בהשבחה רק אחת לשנתיים. עשו זאת כמו שצריך רק עם שמאי מקרקעין בחיפה מוסמך ומקצועי.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו