מס הכנסה

מס הכנסה

רשויות המס מתחלקות עם האזרח ברווחים שלו. ואין מה לעשות בעניין, כל אזרח באשר הוא מפריש מכספו הוא כתשלומי מס. ויש סוגים שונים של מיסים עבור מצבים שונים. כל אלו מוגדרים על פי חוק, וכל אזרח חייב בהם בהתאם לסכומים שמושתים עליו על ידי רשויות המס. הדרישות לתשלום תתקבלנה באופן כזה או אחר, ועל האזרח מוטלת החובה לבצע את התשלום. אחד המיסים המוכרים והרווחים מאוד הינו מס הכנסה. מס זה הינו מס אשר מוטל על הנישום בהתאם להכנסות שלו. כמו כן יש פרמטרים נוספים שמשפיעים על חובת המס.

> קראו גם על אמנת המס של ישראל וארצות הברית

הכנסה חודשית והמס הנדרש

המס שמוטל על כל אזרח נקבע בהתאם לסכומי ההכנסות שלו. למען האמת יש לציין כי אזרחים שלא מגיעים להכנסה חודשית בתקרה מסוימת לא יהיו חייבים כלל במס הכנסה, ובמצבים מסוימים הם יהיו זכאים אף למס הכנסה שלילי, מה שנקרא בשם מענק עבודה. אבל כל עוד מדובר על הכנסות בסכומים מסוימים המוגדרים ברשויות המס, האזרח יהיה חייב בתשלום למס הכנסה. הסכום החייב במס נקבע לפי גובה ההכנסות וכן בהתאם לנקודות הזיכוי של הנישום. נקודות הזיכוי מושפעות מאזור המגורים, מהמצב המשפחתי ומנתונים נוספים.

להפחית את החיוב במס

אמנם יש חוקים וכללים באשר לחיובי המס כמו כאן, אך יחד עם זאת יש דרכים שונות שניתן להפחית באמצעותן את הסכום החייב במס. מה זה אומר? שבמקרים רבים ניתן להיעזר באנשי מקצוע מתחום המס על מנת לבחון את הדרך הנכונה על מנת להקטין את הסכומים שעל האזרח להפריש כמס הכנסה. בכל מקרה חובה לזכור כי התנהלות על פי חוק הינה חובה, וכל העלמת מס או פעולה אחרת שיש בה מן הניגוד לחוק, עשויות להביא את הנישום לעמידה לדין.

עורך דין מומחה 

במקרים מסוימים יהיה על האזרח להיעזר עם איש מקצוע מומחה על מנת לבחון את חבות המס שלו ולמצוא את הדרך להפחית את החיוב שלו במס. וזאת באמצעות הפרשות לקרן השתלמות וכדומה. פעולות חוקיות אלו בהחלט מאפשרות לכל אחד להפחית את תשלומי מס ההכנסה שלו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אנשי עסקים? כך דרכון אירופאי יסייע לכם!
בשנתיים האחרונות הבהלה לדרכון האירופאי בעיצומה, זאת בשל העובדה שמחזיקי הדרכון זכאים ליתרונות רבים –...
קרא עוד »
אפר 01, 2020
תפקידו של רואה חשבון יניב ארד
אל לנו לחשוב על עמדת רו"ח כעל תיאור תפקיד גנרי. הוא לא. התפקיד דורש מיומנויות בחשבונאות, תיאוריה...
קרא עוד »
ספט 06, 2022
הלבנת הון: כל מה שצריך לדעת
הלבנת הון הינה עבירה פלילית חמורה שנפוצה בקרב ארגוני פשיעה כאלו ואחרים אבל לא רק. הלבנת הון, נעשית...
קרא עוד »
פבר 03, 2019