ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

השלבים בבניית תוכנית עסקית מעשית

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

בניית תוכנית עסקית היא תהליך חשוב בהקמת עסק או בהשקת מוצר חדש, ולו כדי שתוכלו לתכנן את הקמת המיזם באופן המיטבי. חשו בלציין שיש כמה דרכים לכתוב תכנית עסקית, כך שכל אחד יוכל לבחור את הדרך האידיאלית ביותר בעבורו. אבל מהם השלבים הקריטיים ביותר בתהליך? מאמר בנושא.

מדוע חשוב לכתוב תכנית עסקית?

כתיבת תכנית עסקית היא חיונית לא רק עבור עסקים חדשים, אלא גם עבור עסקים קיימים, זאת כדי שתוכלו לייעל תהליכים ולבנות תוכנית שיווקית ממוקדת וריאלית לשנה הקרובה. כמו כן, כדי שתוכלו להגדיר יעדים, לנתח את הבעיות העתידיות שעלולות להתרחש ולמצוא פתרונות מבעוד מועד. התכנון יאפשר לכם למקד את המטרות העסקיות שלכם ולמצוא את הדרכים האידיאליות ביותר למנף את העסק שלכם. פה נעצור לציין כי מומלץ להיעזר באיש מקצוע מהתחום, ולו כדי שתוכלו לבצע את המשימה באופן המקצועי ביותר.

כך בונים תכנית עסקית

למעשה, לתוכנית העסקית יש מבנה מסוים, וחשוב לשמור מבנה ברור תוך פירוט מגוון ההיבטים של העסק. כמו כן, התוכנית כוללת הצגה עצמית של העסק והצוות המייסד, תוך הדגשת מכלול המאפיינים של העסק לטוב ולרע.

חשו בלתאר את השירות שלכם ואת המוצרים של העסק, לציין את מכלול ההזדמנויות העסקיות שלפניכם, הבעיות השונות והדרך לפתור אותן. להגדיר היטב את קהל היעד, ולהבין מה מייחד אתכם על פני המתחרים. יתרה מזאת, יש לציין את המטרות והיעדים של הארגון, ניתוח השוק (כשיש להתחשב בגודל השוק, בפלחי השוק, במתחרים השונים ועוד), לציין את מערך ההפצה, שיטות התמחור והאופן שבו אתם מתכוונים לבצע קידום מכירות.

לצד כל אלה, יש להשקיע לא מעט בכתיבת המודל העסקי ומודל ההכנסות של החברה, לרבות חשיבה קדימה על שיתופי פעולה אופציונליים.

פה נעצור לציין שכדאי לבצע חיפוש ממוקד ברשת, ולאתר דוגמאות לתוכניות עסקיות שונות, ולו כדי שתוכלו לקבל השראה ולכתוב את התכונית העסקית שלכם באופן עצמאי (אם כי רצוי להיעזר באיש מקצוע שימקד אתכם).

מה נותר? להקדיש זמן, לאסוף נתונים ולהתחיל במלאכה. בהצלחה.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

איך להעביר את זמן הטיסה לדובאי

סגרתם לאחרונה חופשה בדובאי? החלטה מצוינת! זו הזדמנות נהדרת עבורכם להיחשף לתרבות הייחודית של תושבי דובאי, שרובם נהנים בכל יום מאורח חיים ססגוני, מעניין וכמובן

קרא עוד »