ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

החזרי מס לגמלאים – עוד לא מאוחר לקבל החזר!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

במשך שנים ארוכות אתם עבדתם בעבודות שונות, שילמתם את חובכם למדינה בכל תלוש שכר, הפרשתם לביטוחים השונים ולקרנות הגמל, הגיע הזמן שהמדינה תחזיר לכם את מה שמגיע לכם חזרה. אולי לא תמיד מודעים לכך, אם למעשה יש המון גמלאים שזכאים לקבל החזרי מס בשווי של עד עשרות אלפי שקלים אך הם אינם מנצלים את זה, הן בשל היעדר ידיעה, הן בשל המורכבות שהתהליך הזה נראה בעיניהם והן כי הם לא סבורים שמגיע להם החזר כלשהו.

עלינו לזכור שגיל הפרישה מהווה עבור כולנו תקופה בה אנו מעוניינים לנוח קצת ממרוץ החיים, חשוב מאוד לנהל בצורה חכמה ונכונה את כספי הפנסיה על מנת לזכות לחיים שלווים ורגועים יותר.

אילו קצבאות של פנסיה פטורות ממס, ואיך תוכלו לקבל החזר מס גמלאים?

חשוב מאוד לדעת תחילה שקצבאות הפנסיה שלכם מתחלקות לשני סוגים של החזר מס לגמלאים! יש קצבה מזכה, וקצבה מוכרת. קצבה מזכה זה החלק של הפנסיה שלכם אותו אתם מקבלים מתשלומי המעסיקים שלכם, או מתשלומים שהופקדו לקופת הגמל, קרנות פנסיה או ביטוחי מנהלים.

לעומת זאת, קצבה מוכרת הינה קצבה שעבורה אתם כבר שילמתם עליה מס בזמן ההפקדה, כך שהיא למעשה פטורה לחלוטין ממס.

אילו הטבות מס אתם יכולים לקבל כגמלאים?

גמלאים יכולים לקבל פטור ממס בעקבות מעבר לדיור מוגן או בית אבות. מי שעובר למקומות כאלו פטור מתשלומי מס שבח על מכירה של הדירה הקודמת, וזאת במידה והתשלומים בגין המכירה נועדו לממן את המעבר לשם. בנוסף, ניתן לקבל פטור ממס הכנסה גם עבור דמי השכירות אותם מקבלים בעקבות המעבר אל הדיור המוגן או בית האבות.

בדקו עכשיו באמצעות חברה מומלצת להחזר מס את זכאותכם לקבל החזרי מס של אלפי עד עשרות אלפי שקלים מהמדינה!

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו