שחרור ממעצר עד תום ההליכים, חשוב לדעת

שחרור ממעצר עד תום ההליכים

חלק בלתי נפרד מהשלב הזה שבו המשטרה תופסת אדם אשר חשוד בדבר ביצוע של עבירה הוא הבאתו לחקריה ואף למעצר במידה ויש את התנאים המתאימים לכך. שהייה בתא המעצר היא אינה חוויה נחמדה כלל וכלל, וזה מאוד חשוב לדעת את הדרך אל השחרור ממעצר במידה ונמצאים או בדרך לשם. מה יכול לסייע? עורך דין מקצועי ובעל ניסיון הוא מצרך חובה לכל עציר שמכיר את הזכויות שלו היטב באותו שלב.

סוגים שונים של מעצר

אדם אשר לא מגיע מן העולם הזה של המשפט מצד התובע או מצד הנתבע, הוא לא האדם אשר יבין מה בדיוק כוללים ההליכים המשפטיים שיכולים להתרחש כנגד כזה אשר מואשם בביצוע של עבירה פלילית על הסוגים השונים שלה.

בפועל, יש סוגים שונים של מעצרים ושני הבולטים מעל כל היתר הם מעצר ימים ומעצר שנקרא מעצר עד תום ההליכים. המטרה של מעצר מן הסוג השני היא לשמור על העצור בתא המעצר מחשש שיהווה סכנה לשלום הציבור עד שכל ההליכים המשפטיים שאר החלו כנגדו יתקדמו אל עבר המיצוי הסופי שלם. יש אופציה שבה משחררי את העצור עד שיושלמו ההליכים הללו, וכאן יש להכיר עו"ד פלילי טוב כדי שהזכויות של העציר יהיו אף הם במלואם.

שחרור ממעצר או חלופה

מה יכול כבר לעשות משרד עורכי דין בבאר שבע עבור אדם שאר נראה כי כל עולמו חרב עליו והוא כבר נמצא עצור בתא מעצר? כאן התערבות של עורך דין בתחום הפלילי מביא אל בחינה מדוקדקת יותר של הראיות אשר נאספו על ידי המשטרה כנגד העציר, כאשר ניתן לבחון שחרור מן המעצר עד למיצוי ההליכים ובמידה ודבר זה אינו מתאפשר, אזי להתקדם אל עבר שחרור כנגד תשלום של דמי ערבות אשר נקבעים בבית המשפט או שהעצור יהיה במעצר בית עד שיובא אל בית המשפט שידון בעניין שבו הוא מואשם.

בתחילת הדרך הכל נראה אותו הדבר עבור אדם שאינו בקיא בדבר, אולם לעו"ד מיומן יש את ההיכרות המעמיקה שיכולה לקצר את השהייה בתא המעצר ולעיתים לבטל אותה כליל.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לא חייב להעניק לעובדים מתנות רק בחגים – 5 מוצרי פרסום זולים שאפשר לחלק לעובדים
חושבים להפתיע את העובדים שלכם עם מוצרי פרסום לא רק בתקופת החגים? ובכן, זה משהו שאתם יכולים לעשות...
קרא עוד »
דצמ 09, 2018
מה העונש המקסימלי על נהיגה בשכרות?
אחת העבירות הכי חמורות שיש בספר החוקים הישראלי בהקשר לעבירות תנועה, זו נהיגה בשכרות. מדובר על עבירה...
קרא עוד »
נוב 11, 2019
שיעורים פרטיים אונליין
לימודים ורכישת השכלה הינם חיוניים מאוד להתפתחות שלנו כבני אדם, כאנשים החיים בסביבה מודרנית מתקדמת...
קרא עוד »
דצמ 13, 2021