ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

הגשת דוח הצהרת הון – על התהליך

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

כל אדם שפותח עסק חדש, נדרש למלא הצהרת הון ראשונה וזאת כדי להצהיר על ההון ועל העושר האישי שלו.

מידע על נכסים בהצהרת הון 

בהצהרת הון מרכזים מידע על נכסים וממון שיש לכל אדם. לגבי נכסים יש לפרט את מיקומו של כל נכס כמו דירה, בית פרטי, מגרש, חנות וכו'. בנוסף יש לפרט את אופן הרישום בלשכת המקרקעין, גוש חלקה ותת חלקה של כל נכס.

יש לרשום נתונים לגבי הרכב שמחזיק אדם זה, או אם יש יותר רכבים בתא המשפחתי. רושמים את סוג הרכב, הדגם שלו, שנת הייצור, שם היצרן והערך הכספי של הרכב כעת.

אם יש ברשותו של הלקוח כלי תחבורה נוספים, יש לרשום גם את הנתונים שלהם, כמו אופנוע, מטוס פרטי, יאכטה וכו'. 

מידע על ממון בהצהרת הון 

הלקוח יפרט את כל הנתונים על ממון שיש לו. מדובר בחשבונות בנק תוך פירוט הסכום הקיים בכל חשבון בנק, כך גם בנושא קופת פיצויים, קופת גמל, ביטוחי חיים, ניירות ערך, מטבעות כמו קריפטונים ועוד. 

לכל המידע יש לצרף מסמכים רשמיים מהגורמים השונים, כדי להוכיח את אמיתות הדברים.

הכנת הצהרת הון 

ההמלצה היא להכין את הצהרת ההון בסיוע רואה חשבון מומחה אשר בקיא בתחום. הוא יעביר ללקוח הנחיות בדבר המסמכים והאישורים שעליו להכין ובהתאם לכך רואה החשבון יכין את הדוח. רשויות המס מקציבות להגשת הדוח הזה כמה חודשים ויש להגיש את הדוח במועד, כיוון שכל עיכוב גורר קנסות כבדים.

בהתאם להחלטות של רשויות המס, כל אדם עצמאי ובעל מניות בחברה, נדרש להגיש אחת לכמה שנים הצהרת הון. הוא או המייצג מקבלים הודעה על כך. 

אולי יעניין אותך גם רואה חשבון בחדרה

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

איך להעביר את זמן הטיסה לדובאי

סגרתם לאחרונה חופשה בדובאי? החלטה מצוינת! זו הזדמנות נהדרת עבורכם להיחשף לתרבות הייחודית של תושבי דובאי, שרובם נהנים בכל יום מאורח חיים ססגוני, מעניין וכמובן

קרא עוד »