איך לשפר את חווית הלקוחות בקופה?

חווית הלקוחות בקופה

כל בעל עסק מחפש דרכים כיצד למגנט אליו את הלקוחות ולהזמין אליו מבקרים נוספים שיבצעו אצלו רכישות. כמובן שכדי להגדיל את היקף המכירות ולהרחיב את מעגל הלקוחות עושים בעלי העסקים מאמצים רבים. כאשר אחד מהם הוא חווית הלקוח בחנות. איזו חוויה חווה הלקוח כאשר הוא מבקר אצלכם בחנות? מה הוא מרגיש מול המוצרים? וכמה חשוב – מהי החוויה שלו במעמד התשלום.

תשלום = חוויה חיובית

לקוחות רבים מסוגלים לחוות חוויה נעימה במהלך הרכישה, לבחור בהנאה, למדוד וליהנות מול המראה. אבל שלב ביצוע התשלום עשוי להיות נעים פחות. ראשית בגלל שכאשר צריך לפתוח את הארנק גם הלב עלול לצנוח מטה אצל אנשים מסוימים, ושנית בגלל שמדובר על תהלי טכני מאוד שאין בו כל ממד של יחס אישי או התייחסות ללקוח כאל אדם בעל רצונות. היות שכך יש למצוא דרך כיצד לשפר את חווית הלקוח בקופה ולאפשר לו לבצע את החשבון ואת התשלום באופן נעים וידידותי ביותר.

המהירות, הקצב

הנושא הראשון שאי אפשר להתעלם ממנו הוא קצב הפעולה. כאשר לקוח ממתין בתור ורואה כי לפניו משתרך תור ארוך שמתנהל בעצלתיים הוא עלול לוותר על התענוג ולהשאיר את המוצרים על מדף אקראי ולעזוב את השטח. אולי הוא מפסיד את המוצרים שהוא רצה, אבל מי שמפסיד בטוח זה בעל העסק שהחמיץ לקוח משלם. ולכן חשוב מאוד כי הקופות תהיינה מהירות ונוחות לתפעול כמו הקופות של בקר קופות https://www.barakk.co.il. שהם תגבנה במהירות לכל פעולה ותאפשרנה לקופאים לבצע תשלומים במהירות וביעילות.

המבצעים, ההוזלות

במעמד התשלום ניתן לספק ללקוח חוויה חיובית והיא – הרגשה שהוא אמנם רכש וביצע תשלום, אבל אם הוא חש כי הוא ביצע עסקה משתלמת הוא מרגיש טוב. מסיבה זו מומלץ להציע מבצעים, מוצרים בהוזלה מיוחדת, מבצעים עונתיים ועוד. כאשר הלקוח מגלה בקופה או בחשבונית המודפסת חיוכים המספרים לו שהוא שילם פחות או נהנה מהוזלה, הוא מרגיש שיצא עם רווח מהקנייה. מה שכמובן מגדיל את הסיכויים שהוא יחזור לחנות זו כדי לצבע רכישות נוספות.

אכן, חווית תשלום חיובית ללקוח היא טובה ומועילה לבעלי העסק.

> קראו גם: האם צ'קים הם האלטרנטיבה הבטוחה למזומן?

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייעוץ למשכנתאות – מחיר
יועצי משכנתאות עוזרים לנו לבחור את המשכנתא הטובה ביותר עברנו בשילוב של כל הפרמטרים. שילוב של...
קרא עוד »
דצמ 24, 2018
לוח דרושים לשכת התעסוקה – כל אחד יכול להעזר בו?
אין ספק כי אחד הדברים הקשים ביותר בחיים זה לא למצוא עבודה. העניין הוא שלפעמים הקושי למצוא עבודה הוא לא...
קרא עוד »
יונ 10, 2019
דירות להשכרה בחיפה – 5 טיפים להשכרת נכסים בחיפה
לא קל למצוא נכס בחיפה. בעיר יש מספר רב של דירות, בתים ווילות. אי אפשר למצוא דירה שמתאימה לצרכים שלך. אתה...
קרא עוד »
ינו 18, 2023