ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

צ'קים האלטרנטיבה הבטוחה למזומן?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

בכל בית עסק יש התעסקות עם אמצעי תשלום מסוגים שונים. אמנם מגוון אמצעי התשלום המוצע כיום מאפשר לבעל העסק לנהל את העסק בצורה יעילה וטובה יותר, אך לא פעם הוא מוצא את עצמו מתלבט באשר לשיטת תשלום מסוימת ובדבר הכדאיות של כיבוד תשלום מסוג זה. התלבטויות אלו נובעות לרוב כתוצאה מנזק שנוצר לבית העסק בגין שיטת תשלום מסוימת, או כתוצאה מהסקת מסקנות על התעסקות רבה וזמן יקר שמושקע בגין תשלומים מסוגים מסוימים.

על שיטת התשלום במזומן

השיטה המסורתית, הפיננסית המוכרת לכולנו מימים ימימה היא תשלום במזומן. הלקוח פותח כמו בימים עברו את הארנק ושולף שטרות או מטבעות בהתאם לסכום אותו הוא נדרש לשלם. אמנם יש לשיטה זו מספר יתרונות בולטים מאוד, והבולט מכולם הוא העובדה שכל בעל עסק צריך תמיד תזרים מזומנים, מה שתשלומים בכרטיסי אשראי או צ'קים לא מספקים לו. אבל יחד עם זאת יש להתעסקות עם מזומנים מספר חסרונות שעשויים לגרום לבעל העסק לחפש תחליפים בטוחים יותר.

חששות בשימוש במזומנים

בעלי עסקים שעושים שימוש רב במזומנים עלולים לגלות כי הם חוששים לשלום הכספים שנכנסו לקופה. ואכן, במידה והצטבר סכום משמעותי חשוב מאוד לרוקן את הקופה, כיוון שהיא ניצבת במקום חשוף למדי וגורמים חמדניים עלולים לשים את ידם על הכסף הזה. ההתעסקות עם המזומן עשויה לגבות כוחות רבים וזמן בלתי מבוטל. מסיבה זו יש שיעדיפו תשלום באמצעות צ'קים https://www.offset-color.com/print-checks. אמנם לצ'קים יש חסרונות משלהם, אבל יש בהם ממד של בטיחות על פני השימוש במזומנים.

שיטות תשלום מתאימות לבית העסק

ניתן לומר בביטחון כי לכל שיטת תשלום יש יתרונות רבים אך גם חסרונות. ולכן אין המלצה גורפת על שיטת תשלום אחת שתהיה עדיפה על פני כל שיטה אחרת. מה גם שלבעל העסק לא תמיד יש את הפריבילגיה לבחור את שיטת התשלום, כיוון שהוא חייב לספק מגוון שיטות בהתאם לאפשרויות הקיימות בארנקי הלקוחות שלו. אבל כל בעל עסק יכול להגדיר מהי שיטת התשלום המתאימה לו וכן להחליט האם יש שיטת תשלום אותה הוא מעדיף שלא לקבל.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

סקידים מפלסטיק – מתי נשתמש בהם?

רגלית פלסטיק, אשר נקראות גם סקידים מפלסטיק, ניתנות לחיבור למשטחים, וכך מחזקות אותם ומאפשרות שינוע יעיל יותר באמצעות עגלות למשטחים. החיזוק מאפשר גם הנחה על

קרא עוד »