על פיצוי כספי ותאונת עבודה

פיצוי כספי במקרה של תאונת עבודה יכול להגיע משלושה מקורות עיקריים: ביטוח לאומי, חברת ביטוח פרטית, או המעסיק. גובה הפיצוי משתנה בהתאם למידת הנזק, אבל איך יודעים את מי לתבוע וכמה פיצויים אתם צפויים לקבל?

ביטוח לאומי

הנתבע הראשון והעיקרי במסגרת תאונות עבודה הוא לרוב המוסד לביטוח לאומי. המוסד מעניק כיסוי ביטוחי בגין תאונות עבודה לכל מבוטח, בהתאם לתנאים שונים. תוהים איך מגישים תביעה על תאונת עבודה דרך ביטוח לאומי?

בפועל פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי יכולים להגיע בתור כיסוי עבור הפסד ימי עבודה בגין התאונה וכן בגין אובדן כושר עבודה חלקי, או מלא, כמו גם אובדן יכולת תפקוד אחרת.

חברת ביטוח פרטית

עצמאים שנפגעו בגלל תאונת עבודה, או שכירים שיש להם ביטוח תאונות עבודה דרך המעסיק, או באופן פרטי, יכולים לתבוע גם את חברת הביטוח, בהתאם לתנאי הפוליסה. הכיסוי הביטוחי תלוי אך הוא בתנאי הפוליסה וחשוב לדעת כי חלה התיישנות על תביעות בגין תאונת עבודה ולכן יש למהר להגיש את התביעה.

המעסיק

תאונות עבודה יכולות להתרחש בגלל רשלנות של המעסיק. אלה יכולים להיות ליקויים במקום העבודה, או מחסור בציוד בטיחות מגן במקומות עבודה מסוימים וכן הלאה.

במקרים כאלה, אפשר לתבוע את המעביד בבית משפט אזרחי – תביעת נזיקים בגין רשלנות.

גם כאן גובה הפיצויים יקבע לפי מידת הנזק ולכן חשוב להעריך מראש את הסיכויים ואת מידת הכדאיות להגשת תביעה.

לסיכוםבהתאם למידת הנזק ונסיבות המקרה, פיצויים בין תאונת עבודה יכולים להגיע לסכומים נכבדים, שתפקידם לפצות את התובע על מה שאיבד ולאפשר לו לחיות בכבוד למרות הפגיעה. כדי למצות את הזכויות שלכם ולקבל את מירב הפיצויים האפשריים, רצוי לפנות לחברה מתמחה בתחום תאונות עבודה. פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ דרך אתר https://yozma-rights.co.il/!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעות תאונות אישיות: חשוב שתדעו
תאונות אישיות נפוצות מאוד ויכולות לקרות בכל שלב בחייך. תאונות אלו עלולות להיות קטסטרופליות אם הן...
קרא עוד »
אוג 14, 2022
ניהול כספים בסטרטאפים
לא קל להגיע להצלחה כחברת סטארט-אפ. יש בדרך לכך לא מעט אתגרים ועיכובים מסוגים שונים וכמובן, גם תחרות....
קרא עוד »
פבר 14, 2021
מימון לעסקת נדל"ן – כך תעשו את זה נכון
אם אתם נמצאים עמוק בעולם הנדל"ן, וודאי אתם מודעים לעובדה שיש לחפש אחר מקורות מימון. כאן נכתוב על נושא...
קרא עוד »
נוב 23, 2021