ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

סירוס כלבים – האם זה מסוכן בזמן קורונה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

כל מי שמחליט להביא כלב זכר הביתה, צריך לקחת בחשבון שיהיה עליו לסרס אותו, אלא אם כן הוא ירצה שהכלב שלו יכניס כלבות אחרות להריון, מה שכמובן יוביל לתוצאות שונות בעלות משמעות כלכלית ואחרת. כמו כן, בלי סירוס הרי שהכלב עלול למצוא את עצמו מתמודד עם בעיות בריאותיות שונות.

סירוס כלבים מתבצע כל השנה במרפאות של וטרינרים וכן בבתי חולים לחיות. בין היתר, זה מתקיים גם בתקופה זו של השנה, בימים בהם אנחנו מתמודדים עם מגיפת הקורונה. לפני שנסביר האם זה אפשרי והאם זה מסוכן, חשוב להבין מדוע דווקא בתקופה הזו, יש להתייחס לנושא זה.

ראשית, הרבה מאוד אנשים בוחרים לקחת כלב הביתה בתקופת המגיפה. בין אם זה בגלל שהם לבד, בין אם זה בגלל שהילדים בבית וזו הזדמנות טובה ללמד אותם כיצד מטפלים בחיות ואיך לוקחים אחריות עליהם, וכן יש הרבה מאוד אנשים שבוחרים לקחת כלב בשביל להציל אותו מהצפוי לו.

שנית, חשוב לדעת על כל הנושא, בהיבט הבריאותי והבטיחותי. אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו עושים את הצעד הזה, מבלי שיש לנו דרך להגן על עצמנו בהיבטים אלה.

 

האם זה מסוכן?

ובכן, ברמת העיקרון, עבורנו זה לא מסוכן. שכן הווטרינר משתמש בכל מה שדרוש בשביל להגן על עצמו, והוא משתמש בכל מה שנדרש על מנת שהוא עצמו לא יעביר את החיידק הלאה.

כמו כן, על פי עמדת אגודת הווטרינרים העולמית, כלבים לא יכולים להידבק ולא יכולים להדביק. במידה והם יוכלו להידבק, עדיין הערכה היא שהסיכוי מאוד מאוד נמוך שיוכלו להדביק בני אדם. לכן אין סיבה לחשוש, להיפך, אפשר וצריך לבצע את הסירוס כמה שיותר מהר.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

סקידים מפלסטיק – מתי נשתמש בהם?

רגלית פלסטיק, אשר נקראות גם סקידים מפלסטיק, ניתנות לחיבור למשטחים, וכך מחזקות אותם ומאפשרות שינוע יעיל יותר באמצעות עגלות למשטחים. החיזוק מאפשר גם הנחה על

קרא עוד »