מסורבי משכנתא, מה זה אומר

ענף המשכנתאות עדיין בתנופה, עם כללים חדשים שמשנים את הנוף בו פועלים המלווים. במאמר זה נבחן את המצב הנוכחי של הלוואות משכנתא עם דגש על מסורבי משכנתא. 

מסורבי משכנתא ודוח היסטוריית אשראי

תהליך אישור ההלוואה מורכב ביותר ולעיתים מעורב בו מספר בעלי עניין, כאשר החשוב שבהם הוא הבנק עצמו. הבנק יאשר הלוואה לאדם או לחברה מסוימת, על סמך מספר קריטריונים שלא תמיד ברורים. הבנק צריך לקבל מהמבקש מסמכים מסוימים, כגון דוח היסטוריית אשראי. הבנק גם רוצה לבדוק האם יש למישהו חובות קיימים או שיש לו נכסים שניתן להשתמש בהם בעסקה. המבקש עשוי גם להזדקק לביטחונות מסוימים עבור בקשתו, כגון נדל"ן. דוח היסטוריית האשראי עשוי להכיל מידע על מצבו הפיננסי של המבקש בשנים האחרונות ואף עשוי להכיל מידע על נכסיו והתחייבויותיו. מידע זה יוערך ואם הבנק לא יהיה שבע רצון המשכנתא לא תאושר. מצב כזה הופך את המבקשים למה שנקרא – מסורבי משכנתא. 

לייעוץ בנושא משכנתאות היכנסו לאתר

מה עושים מסורבי משכנתא 

משכנתא היא הלוואה לרכישת מקרקעין. הוא משמש למימון רכישת בית או דירה. משכנתא יכולה להיות לתקופה קצובה או לטווח משתנה, בהתאם למשך הזמן שהיא תהיה בתוקף. משכנתא לתקופה קצובה היא הסכם הקובע כי הלווה יחזיר סכום מסוים בפרקי זמן מוגדרים לאורך תקופה. משכנתא לטווח משתנה היא כזו שבה התנאים משתנים מיום אחד למשנהו ושיעור זה יכול להשתנות מיום ליום.

מה עושים למי שהבנק לא מאשר הלוואה? בחלק זה, ננסה לענות על שאלה זו. אם בנק אחד מסרב, ניתן לפנות לבנק אחר. הסיכוי שזה יאושר לא גדול. צריך לפנות לייעוץ כלכלי מגורם מומחה שיודע לסייע לעבור את המשוכה ולקבל משכנתא חדשה. למידע נוסף המרכז הישראלי לפיננסיים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות לגבי הכנה ללימודי תכנות
יציאה למסע אל תחום לימודי התכנות יכולה להיות מרגשת ומרתיעה כאחד. כמומחה בתחום, אני כאן כדי לספק...
קרא עוד »
מרץ 26, 2024
מקסם את ההשקעות שלך: מה זה משכנתא מדרגה שניה
מקסום ההשקעות שלך הוא היבט מכריע בתכנון פיננסי על מנ להבטיח עתיד כלכלי טוב יותר. תחום אחד שבו אנשים...
קרא עוד »
פבר 22, 2023
התחדשות עירונית
מציאת איש מקצוע או חברה מתאימה עבור תהליך התחדשות עירונית, דורשת יותר מסתם פתיחת ספר הטלפונים או...
קרא עוד »
אפר 27, 2022