ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

דוח בקליק מסלקה פנסיונית

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

אחד השינויים המהותיים שחלו בתחום הפנסיה ובכלל בכל מה שקשור למוצרים פיננסיים, אותם אנחנו רוכשים כאנשים פרטיים, מעסיקים או עצמאיים, זו היכולת שלנו לקבל הרבה מאוד מידע אודות המוצרים וכן לגבי השאלה הבסיסית, מה מצב הכסף שלנו.

בעבר, כל הנושא של דוחות פיננסיים, היה מאוד בעייתי ולא מלא. חברות רבות לא השקיעו מאמצים נדרשים בשביל להציג את הנתונים ללקוחות שלהם כפי שהן היו אמורות לעשות, או כפי שהלקוחות ציפו לקבל מהן. זה יצר מצב שהם לא תמיד ידעו כמה כסף הצטבר, כמה הם משלמים, מה התנאים של התוכניות שהם רכשו ועוד.

היום בעידן האינטרנט, השקיפות היא הרבה יותר ברורה ובולטת גם במקרה של המסלקה הפנסיונית. כך למשל, כל מי שמצטרף לקרן פנסיה מסוימת או יש לו קופת גמל, קרן השתלמות או כל תוכנית אחרת, יכול ליהנות ממידע רב אודות ההשקעה שלו, בין אם זה על ידי דוחות שהחברות מספקו לו ובין אם זה על ידי כך שהוא יכול לפנות לחברה ולקבל פירוט ודוחות מלאים.

מעבר לכך, אפשר לפנות לאנשי מקצוע שיבצעו עבורו את הבדיקות הנכונות ויבחנו מה באמת עשה הכסף שלו ובאיזה מצב הוא נמצא.

כיצד זה יכול לעזור לנו?

בעיקרון ברגע שאנחנו מקבלים דוח על מצבנו מבחינת מוצרים פיננסים, ובפרט בכל מה שקשור לקרן פנסיה, הרי שאנחנו גם יכולים לדעת מה עשה הכסף שלנו, איפה הוא מושקע, כמה הרווחנו בתקופות זמן שונות ועוד, וכן אנחנו יכולים לתכנן נכון יותר את העתיד שלנו.

לכן גם חשוב לעבוד עם אנשי מקצוע, שיעברו על הדוח, יסבירו לנו בדיוק מה אומר כל סעיף וסעיף, כיצד עלינו להתייחס לסעיפים השונים, והאם נכון לנו להישאר באותו מסלול או להחליף מסלולים.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו