ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

מהי שיטת הנקודות של משרד התחבורה?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

שיטת הנקודות של משרד התחבורה היא שיטה שלפיה נהגים המבצעים עבירות תנועה צוברים נקודות בכל פעם שהם מבצעים עבירת תנועה. אלו הן נקודות שליליות ולפי מדרגות צבירה הנהג שצבר את הנקודות נתון לעונשים או שהוא חשוף לאמצעים אחרים הקבועים בחוק, אותם ניתן לנקוט כלפיו. קראו בהרחבה באתר משרד עורכי דין תעבורה דוויק ברנט!

שיטת הנקודות של משרד התחבורה נועדה לממש שתי מטרות, כאשר המטרה הראשונה היא להוות מנגנון הרתעה, והמטרה השנייה היא לאפשר להטיל עונשים על אלו שצברו את הנקודות. מובן שנהג שיש לו נקודות הוא גם מקוטלג תחת הכובע של נהג לא אחראי ויש לכך משמעויות שונות מבחינה חברתית, מקצועית ועוד.

לאילו עונשים ואמצעים אחרים חשוף מי שצבר נקודות?

שיטת הנקודות של משרד התחבורה מטילה על הנהג שצבר את הנקודות קנסות, איסור לנהוג לתקופה שנקבעה, ועונשים נוספים. מי שצבר נקודות פעם אחר פעם נתון לעונשים, וברור כי במידה ולא צבר נקודות כתוצאה מפעולה אחת אלא שמדובר באופן מצטבר בגלל כמה פעמים שלא נהיגה שלא לפי חוק – הרי שהוא נתון לעונשים.

צבירת הנקודות

שיטת הנקודות של משרד התחבורה בנויה לפי מדרג כאשר נהג שצבר בין 12 ל22 נקודות יזומן לקורס בו הוא חייב להיות נוכח ולעבור את מבחן סיום הקורס בהצלחה – קורס בהיקף של 12 שעות. ועבור נהג שצבר בין 24 ל34נקודות נדרש לעבור קורס מתקדם שכולל מבחן.

נהגים שצברו 36 נקודות ויותר רישיון הנהיגה שלהם ייפסל ל3 חודשים, ונהגים שצברו 36 נקודות בפעם השנייה בטווח זמן של 6 שנים או מי שצברו סה"כ 72 נקודות – רישיון הנהיגה שלהם ייפסל לתקופה של 9 חודשים, ויהיה עליהם לעבור נהיגה עיונית (התיאוריה) ונהיגה מעשית.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

מה זה משכנתא הפוכה?

שעבוד של נכס מקרקעין בתור בטוחה להחזרת הלוואה זוהי משכנתא הפוכה. היתרון שלה הוא שהלווה לא צריך לשלם למלווה כל עוד הוא גר בנכס. משכנתא

קרא עוד »

איך לקנות ביטקוין?

אם אתם שואלים איך לקנות ביטקוין, אנו מניחים שאתם יודעים דבר או שניים על המטבע הדיגיטלי המפורסם בעולם. נסביר בקצרה על השער של המטבע ואיך

קרא עוד »

איך לבחור יועץ עסקי?

ייעוץ עסקי טוב יכול לעשות את ההבדל בין עסק כושל וגורר רגלים לעוסק מוצלח ופורח. כאן מגיע הצורך לבחור יועץ עסקי מוצלח וטוב שיכול לצעוד

קרא עוד »