ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

ניקוי בידיאי שלילי

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

בישראל כיום ישנו מאגר מידע של כלל הנתונים הפיננסיים השונים של כל אדם. כלומר, הבנקים והחברות החוץ בנקאיות מעבירות למאגר המידע את כל המידע אודות ההלוואות שיש לאדם, המשכנתא שיש לו, חריגה ממסגרת האשראי שלו, דחיית תשלומי הלוואה ועוד. כל הנתונים השונים הנאספים על האדם יוצרים לו דירוג אשראי או בי די אי, אשר מעיד על מצבו הפיננסי, על היכולת שלו להחזיר הלוואות ועוד. בהתאם לבי די אי של האדם, חברות אשר הוא פונה אליהן לצורך בקשת הלוואה יחליטו האם לתת לו את ההלוואה וכן, במידה ואכן ניתנת ההלוואה, מה תהיה הריבית על ההלוואה. 

כיצד נקבע בידיאי שלילי

אדם שיש לו בידיאי שלילי הוא אדם שככל הנראה התקבל מידע שלילי אודות התנהלותו הפיננסית. כך לדוגמא: יתכן מאוד שמדובר על אדם אשר חורג באופן תמידי ממסגרת האשראי בבנק שלו, באדם אשר לא עומד בהחזר ההלוואות שלו, באדם אשר יש לו תיק בהוצאה לפועל או באדם אשר פתח בהליך פשיטת רגל ועוד. לא מעט אנשים תוהים האם ניתן לשנות את הבידיאי השלילי שיש להם לבידיאי חיובי באמצעות מחיקת BDI שלילי. ובכן, חשוב מאוד לדעת היום שבהחלט ניתן לשנות בידיאי שלילי לחיובי באמצעות עזרה של חברה המתמחה בתחום זה.

כיצד מנקים בידיאי שלילי?

ניקוי בידיאי שלילי איננו תמיד דבר פשוט שכן, המידע השלילי הנאגר על האדם במאגר המידע נמחק ממנו רק לאחר שלוש שנים. אולם, לא פעם ניתן להפיק את הדוח המדובר ולבדוק האם ישנן טעויות שבגינן הבידיאי של האדם שלילי. כמו כן, ניתן לבצע פעולות שונות שיכולות לסייע במשימה של מחיקת נתוני אשראי שליליים של האדם והפיכתם לחיוביים. כיום ניתן למצוא לא מעט חברות המציעות שירותים מעין אלה ויש לבחור את החברה הטובה ביותר בתחום.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו