ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

פירוק חברה – איך לבצע פירוק חברה בצורה נקייה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

קודם כל, חשוב להבין כי חברה הינה אישיות משפטית מלאכותית, ולכן ניתן לפרק אותה במקרה הצורך. למשל, במידה והחברה כבר לא נחשבת לרווחית ואינה משרתת את המטרות והצרכים של בעלי המניות, אין שום צורך להמשיך לקיים אותה. במקרים כאלו יש צורך לשקול לבצע פירוק חברה, היות ואין שום טעם להחזיק בחברה שאינה רווחית ואינה משתלמת לבעלי המניות. ניתן היום לבצע פירוק של החברה באמצעות בית המשפט, בפיקוח בית המשפט או מרצון, בהתאם לפקודת החברות. מומלץ כמובן לעבור את ההליך באמצעות עורך דין מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום, על מנת להקל על התהליך ולהבטיח לעצמכם פירוק נקי, יעיל ואיכותי יותר.

 

כל מה שחיוני לדעת אודות פירוק חברה

קודם כל, חשוב למשל לדעת כי סעיף 257 מגדיר את כל הסיבות שבגינן ניתן לפרק חברה בידי בית המשפט. מדובר על סיבות שונות, כאשר הסיבה הנפוצה ביותר הינה חדלות פירעון. במידה והחברה אינה מסוגלת לעמוד בחובות ובהתחייבויות שלה, בית המשפט יכול להורות על פירוק. כמו כן, ניתן למצוא סיבות נוספות, כגון סכסוך בין בעלי המניות בחברה, חברה שהפסיקה את פעילותה למשך שנה או כלל לא התחילה בפעילות וכדומה. כדאי לדעת כי ישנם גורמים שונים שיכולים להגיש בקשה לבית המשפט לצורך פירוק החברה, כגון החברה עצמה, הנושים שלה (ספקים או עובדים) וכמובן בעלי המניות. חשוב להבין כי על מנת להבטיח פירוק נקי ומקצועי, יש צורך להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה, אשר מתמחה בתחום של פירוק חברות ועוסק בעיקר בתחום זה.

לסיכום, עורך דין שמתמחה בפירוק חברות הינו האופציה היחידה להבטיח לעצמכם פירוק שלא יוביל לסכסוכים משפטיים והליכים ארוכים ומייגעים, היות והמטרה היא לקצר את התהליך ולהוביל לסיומו המהיר.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

בית חכם

מה זה חשמל חכם?

חשמל חכם זהו חשמל שפועל באמצעות מערכת בית חכם. כלומר חשמל אשר ניתן לשלוט בו מרחוק ולהגדיר לו תכניות הפעלה מראש לכל מערכות החשמל בבית.

קרא עוד »
מודיעין עסקי

מודיעין עסקי

אחת המשימות החשובות עבור בית העסק שלכם היאט מודיעין עסקי. אחרי הכל, בדיוק כפי שהילד, בהיותו ישות תמימה, הולך בכל יום לבית ספר וממלא אחר

קרא עוד »