ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

על פי אילו מדדים מעריכים שווי דירה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

קיימים כמה מדדים אשר על פיהם מקבל שמאי המקרקעין החלטה לגבי שוויו של כל נכס. שקלול של כל המדדים יחד, הוא שווי הנכס במועד בו בוצעה השמאות.

 

קריטריונים להערכת שווי הנכס

מיקום הבית או הדירה הם מהותיים לאור הביקוש הרב לרכישת נכסים בערים מובילות כמו לדוגמה תל אביב וירושלים מול כמות קטנה של עסקאות אשר מתבצעת בערים בפריפריה כמו אופקים או נתיבות בדרום.

מעבר לעיר, קיימת חשיבות רבה לשכונה, אם מדובר בשכונה מובילה בעלת אוכלוסייה איכותית במצב סוציואקונומי גבוה על פי המידע הקיים ברשויות, או שכונה מוזנחת אשר הרכב האוכלוסייה שבה הוא ממוצע ומטה. ההיצע בשכונה של מוסדות חינוך, מרכזי ספורט, פארקים, גישה לצירי תנועה מרכזיים ועוד. רעשים כמו כביש ראשי סמוך יפחיתו מערכו של הנכס.

 

מדדים בנכס עצמו

אם מדובר בדירה, קיימת חשיבות לקומה שבה היא ממוקמת, אם מדובר בקומה אחרונה מתחת לגג אשר עלולה בעתיד ליצור רטיבות עקב גג שאינו אטום. איכותה של הבנייה, כמה חדרים בדירה, כמה מטר מרובע היא מכילה, הימצאותה של מעלית וחנייה הרשומה בטאבו. דירה בעלת כיווני אוויר נוחים, גודלם של החדרים והתכנון של הדירה משפיעים גם הם על המדדים.

אם מדובר בדירה מושקעת אשר בוצעו בה תשתיות צנרת וחשמל חדשות בשנים האחרונות, או אם מדובר בדירה ישנה אשר לא השקיעו בה כספים, השלכות של מצב התשתיות כמו עובש ורטיבות יובילו לכך שיהיה על הרוכש לבצע שיפוץ מאסיבי שערכו הכספי גבוה, טרם הכניסה למגורים.

 

זכויות בנייה

אם קיימת באזור מגורים זה אפשרות להגדלת זכויות הבנייה, דבר שבוצע בבניינים סמוכים, הרי ששוויה של הדירה הוא גבוה יותר.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

אביזרי אמבטיה באתר באטליין

אביזרי אמבטיה שאי אפשר בלעדיהם

לעתים רכישה של אביזרים פשוטים לחדר האמבטיה יכולים לשדרג מהותית את הפונקציונליות של החדר ולאפשר לכם ליהנות מרמת נוחות הרבה יותר גבוהה. מתלבטים מה יהיה

קרא עוד »
פוליסת סייבר

פוליסת סייבר

היום ניתן לשמוע על יותר ויותר חברות וארגונים אשר בוחרים לרכוש לעצמם פוליסת סייבר, על מנת להגן על עצמם מפני פריצות של האקרים. אם בעבר

קרא עוד »