ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

איך לבחור נושא לעבודה סמינריונית?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
היכולת לבחור נושא לעבודה סמינריונית היא מיומנות חשובה אשר כול סטודנט צריך לרכוש. לא רק שזה יכול להשפיע על טיב העבודה הסמינריונית, אלא זה גם הכרחי על מנת שתהליך כתיבת עבודה סמינריונית יתנהל בצורה חלקה. החשיבות של כתיבת עבודהטובה יכולה להוביל לתחושת מעוקה ותסכול בקרב הסטודנטים, עם זאת, מעקב אחר כמה צעדים מכריעים יכול להפוך את תהליך בחירת נושא המחקר למהיר, קליל ואפילו מהנה. במאמר זה תוכלו לראות כיצד למצוא את נושאי המחקר המושלמים רק בחמישה שלבים פשוטים.

שלבים בבחירת נושא לעבודה סמינריונית:

1. סיעור מוחות השלב הראשון וכנראה הקל ביותר הוא לערוך סיעור מוחות בכדי לראות איזה נושא מתאים לכם ביותר. עדיף למצוא משהו שמעניין אותך, אך אל תפחדו לצאת קצת מאזור הנוחות שלכם. עיינו בחומרי הקורס או אפילו התבוננו במתרחש בחדשות ותראו אם משהו מעלה פרץ מחשבה יצירתי. ערכו רשימה ארוכה של אפשרויות והתחלו בתהליך הבחירה. 2. בחירת נושא השלב הבא הוא בחירת נושא שאולי נשמע ברור ומובן מאליו, אך ביצוע נכון של שלב זה הוא חשוב אם תרצו ששאר התהליך יתנהל באופן חלק. טעות נפוצה שסטודנטים יכולים לעשות, היא להיות ספציפיים מדי בשלבים המוקדמים, בחירת הנושא הנכון היא תהליך של אלימינציה. הרעיון של להתחיל עם נושא ספציפי הוא לחסוך זמן, אך הזמן שתקדישו על מנת לבחור את הנושא הנכון יעזור לכם ביתר משימות הכתיבה בעבודות סמינריוניות, ולכן עדיף לא למהר. 3. צמצום הנושא ברגע שיש לכם נושא רחב, השלב הבא הוא להיות סופר ספציפיים. זה יעזור לכם לקבוע אם לנושא שלכם יש עומק ושווה להמשיך להתעמק בו. הרעיון הוא לגבש את הנושא הרחב שלכם ואז לחלץ אלמנט מסוים בנושא זה. לאחר מכן, אתם צריכים לקחת את האלמנט הזה ולהפוך אותו ליותר ספציפי. לדוגמה, אם הנושא שלכם הוא מוסיקה, נצמצם אותו על ידי הפיכתו למוזיקת בלוז. השלב הבא הוא לדייק אפילו יותר בכך שאתם מגבשים את הנושא שלכם למוזיקת בלוז בשיקגו בשנות החמישים. בדרך הזאת אתם הופכים את העבודה שלכם לייחודית ומעניינת. 4. הגדרת הנושא כשאלת מחקר ברגע שיש לכם נושא ספציפי, כעת עליכם להגדיר אותו כשאלה שתעזור עם התוכן של העבודה שלכם. לכן, אם הנושא הנבחר שלכם הוא "מוזיקת בלוז בשיקגו בשנות החמישים" אתם צריך לשנות את זה למשהו בסגנון של: "איך השפיעה מוזיקת בלוז על התפתחות התרבות בעיר שיקגו בשנות החמישים?" 5. סקירה ספרותית על הנושא ויצירת מתווה עבודה בשלב זה יש לכם בעצם עבודה שמחכה לכתיבה, כל שעליכם לעשות כעת הוא מחקר מעמיק על ההיבטים הספציפיים של העבודה שלכם. בצעו סקירה ספרותית ובדקו האם שאלת המחקר שלכם אינה ספציפית מידי ואין מספיק מידע על הנושא ולכן תתקשו להגיע למסקנות הולמות. כמו כן, בדקו אם שאלת המחקר שלכם אינה רחבה מידי, דבר אשר יגרום לכם לקושי בסינון המידע הרב ומציאת המידע הרלוונטי לכם. השלב הבא הוא יצירת מתווה לעבודה, התחילו בכתיבת ההשערות שלכם לגבי שאלת המחקר שגיבשתם, ולאחר מכן כתבו תרשים שבו אתם מציגים את הדרך שבה תציגו את האמירה שלכם בעבודה. הגדירו מילות מפתח, קבעו את שיטות מחקר, צרו יעדים וכתבו ציר זמן של מתי ואיך אתה רוצה להשיג אותם. החלק הקשה ביותר מאחוריכם, בחמישה שלבים בלבד הצלחתם לגבש לעצמכם את נושא המחקר שלכם. כעת, כל מה שנותר לעשות זה לכתוב את העבודה.

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

על פיצוי כספי ותאונת עבודה

פיצוי כספי במקרה של תאונת עבודה יכול להגיע משלושה מקורות עיקריים: ביטוח לאומי, חברת ביטוח פרטית, או המעסיק. גובה הפיצוי משתנה בהתאם למידת הנזק, אבל

קרא עוד »