ספיר פנחס 8

נס ציונה 7403631

089631496

24/7 Customer Support

Sun- Thu: 9:00 - 17:30

שעות פעילות

חלוקת רכוש בין בני זוג – מדוע זה הכרחי?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

אחד הנושאים הבוערים ביותר בתחום הגירושים, לא רק בדיון הפנימי בין בני זוג אלא גם מבחינה ציבורית, נושא שעולה לא פעם לכותרות, היא חלוקת רכוש בין בני זוג. נושא זה תמיד היה מוקד לוויכוח בין גברים לנשים, בין עורכי דין שמתעסקים בתחום ובין גורמים אחרים שקשורים לכך.

הרעיון של חלוקת רכוש מתבסס על ההבנה, שבמשך השנים בני הזוג צוברים רכוש, כסף ונכסים, וכאשר הם מחליטים להיפרד, צריך להחליט כיצד לחלק אותם. באופן טבעי, זה אמור להיות כך ששני בני הזוג יקבלו את מה שמגיע להם בצורה שווה, על מנת שיוכלו להתחיל פרק ב' בחיים בצורה טובה, מבלי להיפגע כלכלית.

עם השנים, גם נעשו ניסיונות שונים לייצר חלוקת רכוש בצורה שווה ככל שניתן, על מנת לא לפגוע באף אחד מבני הזוג. צריך לזכור, שבאופן טבעי יש צד אחד, לרוב האישה, אשר תיפגע מחלוקת רכוש שתיעשה באופן לא שוויוני, בגלל שישנן נשים שאינן עובדות או מתפרנסות בשכר נמוך יותר מהגבר.

כיצד חלוקת רכוש משפיעה על בני הזוג

כאמור, חלוקת רכוש בעזרת עורך דין גירושין יכולה להשפיע באופן מהותי על בני הזוג בפרק ב' של חייהם, בין אם זה בגלל שאלמלא תתבצע חלוקת רכוש בצורה שווה, אזי שצד אחד יקבל פחות ויתחיל את החלק השני של חייו עם פחות רכוש, פחות כסף ואולי אף פחות נכסים. זה ידרוש ממנו להוצאות הרבה יותר משמעותיות.

צריך לזכור עוד, שחלוקת הרכוש יכולה להשפיע על בני הזוג בתור הורים ועל האופן בו הם יוכלו לגדל את ילדיהם. גם כאן, ההשפעה תהיה רבה יותר על הנשים שמגדלות את הילד, מאשר על האבות שלרוב הילד איננו מתגורר איתם. 

מאמרים נוספים מהמגזין שלנו

ריהוט משרדי

ריהוט משרדי

אין ספק שהרגע הכי מרגש בעיצוב משרד הוא בחירת הרהיטים עבורו. בין אם המשרד הוא חדר בשכירות במתחם מסחרי או תעשייתי ובין אם מדובר בחדר

קרא עוד »