להתנהל עסקית נכון – איך מתחילים?

להתנהל עסקית נכון

התנהלות עסקית נכונה מובילה לכדאיות כלכלית ולרווחיות, ללא ספק השקעה בטוחה לטווח רחוק. כדי להגיע לכך מומלץ שכל בעל עסק יקבל הנחיות ממומחה ייעוץ עסקי, שינתב את דרכו בהתאם לסוג הפעילות שבה עוסקת החברה. 

התנהלות עסקית נכונה 

התנהלות עסקית נכונה בתחום הפיננסי היא לפעול רק על פי התקציב של החברה ולעשות כל שניתן כדי לא לחרוג ממנו. כמו כן לדאוג לגביית כל החובות מהלקוחות כדי לעמוד בתזרים המזומנים שנקבע תמיד לכמה חודשים קדימה. 

הדברים הללו טובים בתיאוריה וייצרו מצב שלא תהיה חריגה ממסגרות האשראי בבנק. אך בפועל החיים המסחריים אינם פשוטים, מוסר התשלומים של הלקוחות אינו גבוה, יש עסקים שקורסים ודי קשה לעמוד ביעדים.

במקרים הללו יש לצפות מראש על פי התזרים באיזה תאריך תיוצר בעיה ולבקש מראש את הגדלת המסגרת לכמה ימים, או לשבועיים על פי הצורך וזאת כדי לעבור את המשוכה הבעייתית. ללא שיתוף הפעולה עם הבנק, בעל העסק עלול למצוא את עצמו מול שוקת שבורה כשיגיע התאריך ותהיה בעיה בחשבון הבנק.

חשיבה לטווח הרחוק

התנהלות עסקית היא לחשוב גם לטווח הרחוק בכל רבדי העשייה של העסק. כאשר מקבלים ייעוץ עסקי (קראו גם על ייעוץ אסטרטגי עם דורון עמיתרואים תמיד את הדברים כמה צעדים קדימה ומחפשים יחד דרכים כדי למנוע כשלים ובעיות. לכן מבצעים שינויים נדרשים כמו סגירת מחלקה שהיא הפסדית כיוון שההפסדים נוגסים ברווחים של החברה ממקורות אחרים, כמו כן תגבור העבודה במחלקה אחרת שהיא רווחית וזאת כדי להגביר את ההכנסות. 

בנוסף לכך ביצוע שינויים בהגדרת תפקידים של עובדים מסוימים כדי שהם יבצעו מהפכים בתחום ספציפי ובמידת הצורך לפטר עובדים אחרים שאינם ממלאים את תפקידם כראוי. לעיתים מדובר בצעדים כואבים, אך הם הכרחיים לעסק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם טאבלט מיני שווה השקעה?
טאבלט מיני בהחלט יהיה שווה את העלות שלו וזאת מכיוון שהוא יוכל לאפשר לכם לצרוך מדיה ולעשות שימוש בכל...
קרא עוד »
יונ 15, 2022
חינוך פיננסי לתקציב משפחתי מאוזן – כך תעשו זאת נכון
כאשר רוצים לאזן את המצב הפיננסי ולחיות בצורה נכונה עם תקציב משפחתי מאוזן חשוב לערב בנושא את כל בני...
קרא עוד »
אפר 29, 2022
Israeli law firm
עולים חדשים מרוסיה, אמריקה, אולי מאירופה? צריכים עורך דין טוב לטיפול בבעיות אזרחות ותושבות בארץ?...
קרא עוד »
דצמ 26, 2021